FIRST ROUND:
106
- Tegan Slaybaugh (AC/GC) beat Easton Schlabaugh (Highland) DECISION 10-8
- Eli Becerra (Missouri Valley) beat Brayden Peterson (Belle Plain) FALL 3:11
113
- Bryce Thompson (Highland) beat Zach Williams (St. Albert) TECH FALL 5:27 (16-1)
- John Schroder (Riverside) beat Kai Carritt (Logan-Magnolia) DECISION 2-0
120
- Elliot Cooney (Nodaway Valley) beat Blaine Mograw (Alburnett) FALL 4:58
- Jace Rose (Riverside) beat Paul De Jong (North Mahaska) FALL :30
- Brandon Paez (Lisbon) beat Riley Radke (Missouri Valley) FALL 1:05
126
- Beau Klingensmith (Woodbury Central) beat Zavier Trovato (Missouri Valley) FALL 1:11
- Kaiden Knaack (Don Bosco) beat Sean Thompson (Logan-Magnolia) DECISION 5-3
- Stevie Barnes (Underwood) beat Brody Neighbor (Alburnett) TECH FALL 4:40 (16-1)
132
- Hagen Heistand (Logan-Magnolia) beat Brock Mathers (Central Springs) FALL 1:15
- Michael McClelland (Don Bosco) beat Gunnar Larsen (AC/GC) MAJOR DECISION 8-0
- Gable Porter (Underwood) beat Kitt Lundy (Pleasantville) FALL 5:05
138
- Westin Allen (Underwood) beat Karter Decker (MFL) MAJOR DECISION 20-7
- Wyatt Reisz (Logan-Magnolia) beat Nick Steinlage (Interstate 35) FALL 3:32
- Randy Jimenez (SE Warren) beat Nolan Moore (Riverside) DECISION 6-3
145
- Dominic Lopez (New London) beat Duncan Clark (Treynor) TECH FALL 4:33 (18-2)
152
- Briar Reisz (Logan-Magnolia) beat Ben Hansen (Missouri Valley) FALL 2:28
- Lincoln Holub (Lisbon) beat Cale Rowley (AC/GC) FALL 1:16
160
- Caden Ballou (Midland) beat Jackson Wray (East Mills) FALL 2:55
- Gavin Maguire (Logan-Magnolia) beat Garrison Gettler (AHSTW) FALL 3:43
170
- Cael McLaren (St. Albert) beat Tate Fults (East Buchanan) MAJOR DECISION 16-2
- Max Kohl (Lisbon) beat Gage Clausen (Missouri Valley) MAJOR DECISION 9-1
182
- Carson Lynott (West Sioux) beat Kaiden Hendricks (Riverside) FALL 1:29
- Brecken Freeberg (Tri-Center) beat Mason Juhl (Pekin) DECISION 7-3
195
- Truman Krob (Lisbon) beat Cooper Nielsen (Audubon) MAJOR DECISION 11-2
- Eddie Vlcek (Riverside) beat Jeramie Kane (BGM) FALL :40
- Tristan Mulder (Western Christian) beat Ben O`Neill (St. Albert) FALL 1:05
220
- Damon Meyer (South Winneshiek) beat Chris Gardner (Underwood) FALL 5:29
- Tallen Myers (Southwest Valley) beat Megaeska Kalskett (West Monona) FALL 5:21
285
- Easton Eledge (Underwood) beat Cody Fox (East Buchanan) FALL 2:36
- Devin Whipple (Bedford-Lenox) beat Justin Rupnow (East Sac County) FALL 2:34
- Rex Johnsen (Logan-Magnolia) beat Jason Koopman (Beckman Catholic) FALL 1:01
FIRST ROUND CONSOLATION:
113
- Garrett Burkle (Wilton) beat Zach Williams (St. Albert) FALL 5:06
- Gentry Walston (Lynnville-Sully) beat Kai Carritt (Logan-Magnolia) FALL 3:00
120
- Riley Radke (Missouri Valley) beat Trever Freiburger (Western Dubuque) DECISION 6-1
126
- Sean Thompson (Logan-Magnolia) beat Zavier Trovato (Missouri Valley) FALL 1:26
132
- Gunnar Larsen (AC/GC) beat Reuben Smith (Interstate 35) DECISION 5-2
138
- Nick Steinlage (Interstate 35) beat Nolan Moore (Riverside) MAJOR DECISION 12-3
145
- McKade Munn (Nashua-Plainfield) beat Duncan Clark (Treynor) MAJOR DECISION 19-9
152
- Ben Hansen (Missouri Valley) beat Cale Rowley (AC/GC) FALL 5:13
160
- Jackson Wray (East Mills) beat Jarin Peyton (North Linn) FALL 3:02
- Garrison Gettler (AHSTW) beat Kaden Shirk (Wilton) DECISION 6-2
170
- Lane Swenson (South Hamilton) beat Gage Clausen (Missouri Valley) DECISION 12-7
182
- Jamien Moore (Lisbon) beat Kaiden Hendricks (Riverside) DECISION 7-3
195
- Brandon Mier (Alta-Aurelia) beat Cooper Nielsen (Audubon) FALL 2:48
- Jeramie Kane (BGM) beat Ben O`Neill (St. Albert) MAJOR DECISION 9-1
220
- Kolby Morris (Alburnett) beat Chris Gardner (Underwood) FALL 5:21
TEAM SCORES
1. Don Bosco 41.0
2. Lisbon 31.0
3. Logan-Magnolia 23.0
4. West Sioux 17.5
5. Lake Mills 16.0
6. Underwood 14.5
7. Columbus Catholic 14.0
7. Nashua-Plainfield 14.0
9. Wilton 13.0
10. Midland 12.0
10. New London 12.0
10. Riverside 12.0
13. Central Springs 10.0
13. West Hancock , 10.0
15. Alburnett 9.0