FIRST ROUND
106
- Cody Hay (Bondurant-Farrar) beat Kaden Whipp (Clarinda) FALL 3:09
- Vincent Mayberry (Glenwood) beat Jake Alexander (ADM) FALL 3:16
113
- Camron Phetxoumphone (Webster City) beat Lincoln Keeler (Creston/O-M) FALL 1:55
- Dalton Rowe (Bondurant-Farrar) beat Luke Freund (Harlan) DECISION 5-1
120
- Rylie Anderson (Bondurant-Farrar) beat Matthew Beem (Glenwood) DECISION 7-4
- Jonathon Burnette (Spirit Lake Park) beat Ethan Follmann (Atlantic/CAM) DECISION 4-3
126
- Joe Weaver (Atlantic/CAM) beat Kellen Moore (Forest City) DECISION 5-1
- Chase Fiser (Bondurant-Farrar) beat Luke Musich (Harlan) DECISION 5-2
132
- Triston Barncastle (Creston/O-M) beat Ben Smith (ADM) FALL 5:00
138
- Kain Luensman (Monticello) beat Shea Parkis (Kuemper Catholic) DECISION 12-6
- Chase Thomas (Crestwood) beat Kale Downey (Clarinda) FALL 2:45
145
- Eric Kinkaid (Camanche) beat Keaton Street (Creston/O-M) FALL 1:05
152
- Colby Tool (PCM) beat Kaden Bolton (Creston/O-M) TECH FALL 4:28 (18-1)
160
- Wyatt Appleseth (Panorama) beat Garrett McHugh (Sergeant Bluff-Luton) FALL :36
170
- Kadin Stutzman (Atlantic/CAM) beat Brady Barringer (Winterset) MAJOR DECISION 14-2
182
- Kale Rodgers (North Fayette Valley) beat Mitch Mayberry (Glenwood) DECISION 5-4
195
- Jacob Reicks (NH/TV) beat CJ Carter (Glenwood) FALL 2:31
- Jesse Schwery (Harlan) beat Josh Riibe (Central Lyon-G-LR) DECISION 2-1 (TB-1)
- Jackson Kinsella (Creston/O-M) beat Marcus Beatty (Independence) FALL :58
220
- Crew Howard (Clarinda) beat Korver Hupke (Independence) DECISION 8-1
285
- Kamrin Steveson (Grinnell) beat Tristan Dorscher (Atlantic/CAM) FALL 1:22
FIRST ROUND CONSOLATION
106
- Kaden Kremer (Independence) beat Kaden Whipp (Clarinda) DECISION 11-10
113
- Caelan Oakes (Southeast Valley) beat Lincoln Keeler (Creston/O-M) DECISION 3-2
- Luke Freund (Harlan) beat Brodie Conner (Albia) DECISION 8-3
120
- Ethan Follmann (Atlantic/CAM) beat Dawson Townsend (Davis County) DECISION 6-3
- Matthew Beem (Glenwood) beat Max Currier (Clear Lake) DECISION 10-4
126
- Luke Musich (Harlan) beat Jase Goodell (Humboldt) FALL 3:40
138
- Shea Parkis (Kuemper Catholic) beat Austin Wilkins (Decorah) DECISION 3-2
- Ryan Brennan (Emmetsburg) beat Kale Downey (Clarinda) DECISION 7-2
145
- Ethan DeLeon (Bishop Heelan) beat Keaton Street (Creston/O-M) DECISION 5-3
152
- Kaden Bolton (Creston/O-M) beat Alex Casey (Anamosa) DECISION 9-4
182
- Cade Everson (Camanche) beat Mitch Mayberry (Glenwood) DECISION 12-9
195
- Matthew Wirtz (Emmetsburg) beat CJ Carter (Glenwood) DECISION 5-3
285
- Dugan Tolley (Winterset) beat Tristan Dorscher (Atlantic/CAM) FALL 2:19