QUARTER-FINALS
106
- Kale Petersen (West Fork) beat Tegan Slaybaugh (AC/GC) MAJOR DECISION 19-5
- Eli Becerra (Missouri Valley) beat Easton Krall (Wapsie Valley) FALL 2:43
113
- Braden Graff (West Sioux) beat John Schroder (Riverside) FALL 1:40
120
- Garrett Funk (Don Bosco) beat Elliot Cooney (Nodaway Valley) DECISION 13-6
- Jace Rose (Riverside) beat Cade Cook (North Linn) DECISION 6-0
126
- Stevie Barnes (Underwood) beat Ryan Steinlage (Interstate 35) FALL 2:44
132
- Hagen Heistand (Logan-Magnolia) beat Trey Nelson (Nashua-Plainfield) MAJOR DECISION 22-9
- Gable Porter (Underwood) beat Quinten Aney (Mediapolis) DECISION 1-0
138
- Kael Brisker (Wilton) beat Westin Allen (Underwood) DECISION 9-7
- Wyatt Reisz (Logan-Magnolia) beat Randy Jimenez (SE Warren) DECISION 11-6
152
- Briar Reisz (Logan-Magnolia) beat Lincoln Holub (Lisbon) DECISION 9-4
160
- Cael Frost (Don Bosco) beat Gavin Maguire (Logan-Magnolia) MAJOR DECISION 8-0
170
- Cael McLaren (St. Albert) beat Dahson DeJong (Sibley-Ocheyedan) DECISION 4-3
182
- Jackson Dewald (Westwood) beat Brecken Freeberg (Tri-Center) MAJOR DECISION 17-8
195
- Tristan Mulder (Western Christian) beat Eddie Vlcek (Riverside) FALL 1:21
220
- Tallen Myers (Southwest Valley) beat Luke Recker (East Buchanan) DECISION 7-2
285
- Chet Buss (North Butler-Clarksville) beat Easton Eledge (Underwood) FALL 1:41
- Brant Baltes (Lisbon) beat Devin Whipple (Bedford-Lenox) DECISION 3-0
- Rex Johnsen (Logan-Magnolia) beat Trevor Kruse (North Union) FALL 1:09
2nd ROUND CONSOLATION
106
- Kolton Munson (Ogden) beat Tegan Slaybaugh (AC/GC) DECISION 6-2
113
- John Schroder (Riverside) beat Gavin Reed (Columbus Catholic) DECISION 6-4
120
- Kellen Smith (West Hancock) beat Riley Radke (Missouri Valley) FALL 4:32
- Elliot Cooney (Nodaway Valley) beat Paul De Jong (North Mahaska) FALL 3:01
126
- Clayton McDonough (Central Springs) beat Sean Thompson (Logan-Magnolia) DECISION 4-0
132
- Trey Nelson (Nashua-Plainfield) beat Gunnar Larsen (AC/GC) MAJOR DECISION 13-3
138
- Dalton Thorson (Lake Mills) beat Westin Allen (Underwood) FALL :14
152
- Josh Glendening (New London) beat Ben Hansen (Missouri Valley) FALL 1:00
160
- Drake Tiedemann (Northwood-Kensett) beat Jackson Wray (East Mills) FALL 3:19
- Bryer Subject (West Hancock) beat Garrison Gettler (AHSTW) DECISION 7-2
- Gavin Maguire (Logan-Magnolia) beat Cael Cassady (Martensdale St. Marys) DECISION 10-6
182
- Brody Sampson (Collins-Maxwell) beat Brecken Freeberg (Tri-Center) DECISION 8-5
195
- Brandon Mier (Alta-Aurelia) beat Eddie Vlcek (Riverside) FALL 5:25
285
- Easton Eledge (Underwood) beat Mack Ortner (Don Bosco) DECISION 3-2
- Matthew Kauffman (Pleasantville) beat Devin Whipple (Bedford-Lenox) FALL 4:15