Friday (09/06/2019)
CLASS 4A
District 7
Ankeny Centennial at Urbandale
Denison-Schleswig at Council Bluffs, Abraham Lincoln
Des Moines, East at Des Moines, North
Dowling Catholic at Valley, West Des Moines
Fort Dodge at Ames
CLASS 3A
District 1
Denison-Schleswig at Council Bluffs, Abraham Lincoln
Glenwood at Bishop Heelan Catholic, Sioux City
Harlan at Sergeant Bluff-Luton
Storm Lake at Alta/Aurelia
Webster City at Spencer
District 8
Ballard at Carroll
Carlisle at Lewis Central
Dallas Center-Grimes at Norwalk
North Polk, Alleman at Grinnell
Roland-Story, Story City at Gilbert
Winterset at Bondurant-Farrar
District 9
A-D-M, Adel at Perry
Atlantic at Creston-O/M- ON KJAN
Carlisle at Lewis Central
Glenwood at Bishop Heelan Catholic
Harlan at Sergeant Bluff-Luton
Winterset at Bondurant-Farrar
CLASS 2A
District 9
AHSTW at Shenandoah
Atlantic at Creston-O/M – ON KJAN
Clarinda at Red Oak
Greene County at Nevada
Kuemper Catholic at South Central Calhoun
OABCIG at East Sac County
CLASS 1A
District 8
Clarinda at Red Oak
Mount Ayr at Interstate 35, Truro
Panorama at Manson Northwest Webster
Van Meter at Pella Christian
West Central Valley, Stuart at Earlham
Woodward Academy at ACGC
District 9
IKM-Manning at Underwood
MMCRU at Cherokee, Washington
Missouri Valley at Logan-Magnolia
OABCIG at East Sac County
St. Albert, Council Bluffs at Treynor
Tri-Center at MVAOCOU
CLASS A
District 9
AHSTW at Shenandoah
Clarke at Nodaway Valley
Southwest Valley at Central Decatur
St. Albert, Council Bluffs at Treynor
West Central Valley at Earlham
Westwood at Riverside
District 10
Gehlen Catholic, LeMars at West Monona
Lawton-Bronson at Akron-Westfield
Missouri Valley at Logan-Magnolia
Ridge View at Woodbury Central
Tri-Center at MVAOCOU
Westwood at Riverside
CLASS 8
District 6
East Union at Griswold
Iowa Valley at Southeast Warren
Lamoni at East Mills
Melcher-Dallas at Lenox
Moravia at New London
Murray at Collins-Maxwell
Twin Cedars at Seymour
District 7
Bedford at Worth County, MO
CAM at Stanton-Essex
East Union at Griswold
Fremont-Mills at Audubon
Lamoni at East Mills
Sidney at Exira/Elk Horn-Kimballton
District 8
CAM at Stanton-Essex
Fremont-Mills at Audubon
Glidden-Ralston at River Valley
Newell-Fonda at Coon Rapids-Bayard
Sidney at Exira/Elk Horn-Kimballton
St. Mary’s, Remsen at Boyer Valley
West Harrison at Kingsley-Pierson
Woodbine at Ar-We-Va