106
- Johnathon Erp (Red Oak) lost to Sam Nelson (Clear Lake) 15-0 (Tech Fall 5:56)
- Benjamin Schmitz (Kuemper Catholic) beat Averee Abben (Osage) 9-6
113
- Kaden Bolton (Creston/O-M) lost to Remington Hanson (Clarion-Goldfield-Dows) 9-2
126
- Kole Hansen (Atlantic/CAM) beat Carter Weeks (Vinton-Shellsburg) 4-2
- Kolby Hulett (Creston/O-M) lost to Phillip Ihde (Decorah) FALL 5:41
132
- Chase McLaren (Atlantic/CAM) beat Ethan Kempema (SB-L) 20-5 (Tech Fall 3:14)
138
- Cade Vicker (Creston/O-M) lost to Coy Ruess (West Liberty) 10-0
145
- Mitchell Swank (Creston/O-M) beat Colton Vest (South Tama County) FALL 1:24
- Oscar Olmos (Harlan) lost to Klayton Keller (Saydel) FALL 2:59
152
- Justin McCunn (Red Oak) lost to Dylan Koresh (Charles City) 6-4
160
- Connor Pellett (Atlantic/CAM) beat Brody Goodman (South Central Calhoun) 10-1
- Zak Hulsing (Kuemper Catholic) lost to Tate Battani (Ballard) 23-6 (Tech Fall 5:42)
170
- Carter Maynes (Red Oak) lost to Kolton Bartow (Wahlert) FALL 1:11
- Kyle Owens (Shenandoah) lost to Paul Ryan (Mount Vernon) 17-3
182
- Thomas Bentley (Red Oak) beat Jordan Bries (West Delaware) FALL :23
- Nick Dickerson (Shenandoah) beat Lane Albertsen (Union) 10-1
195
- Nick Foss (Harlan) beat Blake Anderson (OA-BCIG) FALL 4:56
220
- Colton Kinnison (Red Oak) beat Henry Martens (Assumption) 3-1
285
- John McConkey (Atlantic/CAM) beat Mario Moncada (South Tama County) FALL 1:57
- Blake Sevier (Creston/O-M) beat Derrin Sesker (Van Meter/Earlham) 3-2 UTB
First Round Consolation
106
- Johnathon Erp (Red Oak) beat Johnny Hua (MOC-FV) FALL :40
113
- Kaden Bolton (Creston/O-M) lost to Taylor Kolthoff (SH-BCLUW) FALL 5:45
126
- Kolby Hulett (Creston/O-M) beat Davan Goering (Davis County) 8-0
138
- Cade Vicker (Creston/O-M) lost to Colby Tool (PCM) 12-1
145
- Oscar Olmos (Harlan) lost to Andrew Rohret (Clear Creek-Amana) 5-3
152
- Justin McCunn (Red Oak) beat Roberto Cardenas (Sioux Center) FALL 3:45
160
- Zak Hulsing (Kuemper Catholic) lost to Austin Beaver (West Liberty) 11-5
170
- Carter Maynes (Red Oak) beat Tyler Zeiman (Cherokee Washington) FALL 1:38
- Kyle Owens (Shenandoah) lost to Lincoln Coakley (Estherville-Lincoln Central) FALL 4:23
TEAM SCORES
- NHTV 23
- West Liberty 18.5
- South Tama County 16
- Red Oak 15
- PCM 14.5
- Wahlert 14
- Clarion-Goldfield-Dows 13
- Atlantic/CAM 12.5