106:
- Andrew Flora (ADM) wins 11-0 over Brodie Starlin (Creston/O-M)
- Colby Wiedersolt (Van Meter/Earlham) wins 6-0 over Johnathon Erp (Red Oak)
113:
- Kaleb Olejniczak (Perry) wins by FALL 1:12 over Colton Hauschild (Southwest Iowa)
- Kole Hansen (Atlantic/CAM) wins by FALL 2:52 over Jackson Goodson (Creston/O-M)
120:
- Zachary Thompson (Perry) wins by FALL 2:54 over Cam Vanderhoof (Red Oak)
- Carter Cox (Atlantic/CAM) wins 4-3 (2OT) over Jared Hensley (Bedford/Lenox)
126:
- Chase McLaren (Atlantic/CAM) wins by FALL 1:37 over Michael Gomez (Red Oak)
- Lucas Carter (Harlan) wins 9-5 over Cade Vicker (Creston/O-M)
132:
- Zach Stewart (Perry) wins 5-2 over Kelby Luther (Creston/O-M)
- Austin Gutknecht (Clarinda win by FALL 2:57 over Quinn Corcoran (Van Meter/Earlham)
138:
- Nolan Harsh (ADM) wins 2-0 over Drew Vanteicher (Bedford/Lenox)
- Trevor Marlin (Creston/O-M) wins 9-7 (OT) over Oscar Olmos (Harlan)
145:
- Tim Sibbel (Kuemper Catholic) wins by TECH FALL 18-1 Tyler McMann (Red Oak)
- Mitchell Swank (Creston/O-M) wins 11-2 over Caleb Swalla (Van Meter/Earlham)
152:
- Caleb Button (Van Meter/Earlham) wins by FALL 3:37 over Carter Maynes (Red Oak)
- Sam McMillin (Bedford/Lenox) wins by FALL 3:53 over Zak Hulsing (Kuemper Catholic)
160:
- Kyle Owens (Shenandoah) wins by FALL :54 over Cale Roller (Atlantic/CAM)
- Thomas Bentley (Red Oak) wins by FALL 1:58 over Colton Golwitzer (Van Meter/Earlham)
170:
- Drake Roller (Atlantic/CAM) wins by FALL 1:33 over Kolby Thomas (Creston/O-M)
- Jacob Wingert (Harlan) wins 6-3 over Nick Dickerson (Shenandoah)
182:
- Nick Foss (Harlan) wins by FALL 2:25 over Carlos Guerra (Red Oak)
- Chase Shiltz (Creston/O-M) wins by FALL 1:12 over Lucas Lampe (Kuemper Catholic)
195:
- Zac Stork (Atlantic/CAM) wins by FALL 3:38 over Cole Nebel (Shenandoah)
- Jackson Mikkelsen (Creston/O-M) wins by FALL 5:45 over James Erlbacher (Harlan)
220:
- Chance Strough (Clarinda) wins 7-4 over Aaron Johannsen (Harlan)
- Kadon Hulett (Creston/O-M) wins by FALL 1:06 over Nathan Becker (Kuemper Catholic)
285:
- John McConkey (Atlantic/CAM) wins by FALL 1:11 over Thomas Wilson (Southwest Iowa)
- Cody Tanner (Creston/O-M) wins by FALL 3:05 over Derrin Sesker (Van Meter/Earlham)