TEAM SCORES
- Kuemper Catholic 129
- Missouri Valley 124
- Boyer Valley 98
- Logan-Magnolia 76
- West Harrison 74
- Sidney 69
- Woodbine 67
- Maple Valley Anthon-Oto 49.50
- Glenwood 30
- Heartland Christian 21.50
Full results: event results big red relays 4.6.17
TEAM SCORES
Full results: event results big red relays 4.6.17
1
|
Mount Ayr
|
131.00
|
|
2
|
West Central Valley
|
72.00
|
|
3
|
DSM Lincoln
|
67.00
|
|
4
|
Martensdale St.Marys
|
64.00
|
|
5
|
East Union
|
63.00
|
|
6
|
Interstate 35
|
47.00
|
|
7
|
Nodaway Valley
|
46.00
|
|
8
|
Southeast Warren
|
45.00
|
|
9
|
Lamoni
|
34.00
|
|
10
|
Murray
|
18.00
|
Full results here
1
|
Logan-Magnolia
|
181.00
|
|
2
|
Missouri Valley
|
94.00
|
|
3
|
Maple Valley A-O
|
92.00
|
|
4
|
Boyer Valley
|
47.00
|
|
4
|
Woodbine
|
47.00
|
|
6
|
West Monona
|
43.00
|
|
7
|
West Harrison
|
35.00
|
|
8
|
Whiting
|
34.00
|
|
9
|
Charter Oak-Ute
|
11.00
|
Full results here.
More area and State news from KJAN News Director Ric Hanson.
Podcast: Play in new window | Download (6.4MB)
Subscribe: RSS
GIRLS TEAM SCORES
1
|
Adair-Casey/Guthrie Center
|
170.00
|
|
2
|
Panorama
|
163.00
|
|
3
|
Van Meter
|
103.00
|
|
4
|
Glidden-Ralston
|
63.00
|
|
5
|
Coon Rapids-Bayard
|
53.00
|
|
6
|
CAM
|
29.00
|
|
7
|
ADM
|
4.00
|
Full results here.
BOYS TEAM SCORES
1
|
Adair-Casey/Guthrie Center
|
151.00
|
|
2
|
Van Meter
|
129.00
|
|
3
|
Panorama
|
92.00
|
|
4
|
CAM
|
89.00
|
|
5
|
Coon Rapids-Bayard
|
54.00
|
|
6
|
Glidden-Ralston
|
41.00
|
|
7
|
Paton-Churdan
|
20.00
|
|
8
|
Grand View Christian
|
13.00
|
Full results here.
1
|
Bishop Heelan
|
148.00
|
|
2
|
Harlan
|
123.00
|
|
3
|
Boone
|
102.00
|
|
4
|
Treynor
|
88.00
|
|
5
|
CB Abraham Lincoln
|
80.50
|
|
6
|
CB T Jefferson
|
68.00
|
|
7
|
Lewis Central
|
50.00
|
|
8
|
Denison-Schleswig
|
41.00
|
|
9
|
Earlham
|
24.00
|
|
10
|
Kuemper Catholic
|
15.50
|
Full results here.
Division A Scores
1
|
Griswold
|
138.00
|
|
2
|
Sidney
|
124.00
|
|
3
|
Bedford
|
97.00
|
|
4
|
Essex
|
84.00
|
|
5
|
Stanton
|
45.00
|
|
6
|
Lenox
|
41.00
|
|
7
|
Clarinda Academy
|
9.00
|
|
7
|
South Page
|
9.00
|
Full Division A results here.
Division AA Scores
1
|
Glenwood
|
170.00
|
|
2
|
Creston
|
148.00
|
|
3
|
Shenandoah
|
120.00
|
|
4
|
Red Oak
|
53.00
|
|
5
|
St. Albert Girls
|
38.50
|
|
6
|
Southwest Valley
|
27.50
|
|
7
|
Clarinda
|
24.00
|
Full Division AA results here.
GIRLS TEAM SCORES
1
|
Underwood
|
135.50
|
|
2
|
Fremont-Mills
|
115.00
|
|
3
|
Riverside
|
74.00
|
|
4
|
East Mills
|
73.00
|
|
5
|
AHSTW
|
60.00
|
|
6
|
Audubon
|
56.50
|
|
7
|
Exira-EHK
|
43.00
|
Full girls results here.
BOYS TEAM SCORES
1
|
Denison-Schleswig
|
124.00
|
|
2
|
AHSTW
|
101.00
|
|
3
|
Fremont-Mills
|
85.00
|
|
4
|
Audubon
|
78.00
|
|
5
|
Riverside
|
75.00
|
|
6
|
Exira-EHK
|
58.00
|
|
7
|
Underwood
|
29.00
|
|
8
|
East Mills
|
24.00
|
Full boys results here.
Jim Field visits with Kate Olson about the Cass County Master Gardeners David Williams Memorial Scholarship program.
Podcast: Play in new window | Download (14.8MB)
Subscribe: RSS