KEN CARSTENS INVITATIONAL (AT HARLAN)
1. Underwood (104 points)
Tayden Hull, 400 meter dash (53.82)
Maxwell Tiarks, discus throw (167-05) & shot put (51-09.00)
Mason Boothby, long jump (22-05.50)
Shuttle hurdle relay: Sam Hulsing, Lucas Bose Jr., Jack Vanfossan, Mason Boothby (1:00.65)
4×400 meter relay: Josh Ravlin, Mason Boothby, Riley Sealock, Will Buckholdt (3:28.35)
2. Atlantic (98.5 points)
Alex Sonntag, 800 meter run (2:08.03)
Colton Rasmussen, high jump (6-01.00)
4×800 meter relay: Sawyer Tarrell, Corbin Ritter, Vincent Meisinger, Preston Williams (9:02.17)
3. Harlan (96 points)
Matthew Sorfonden, 100 meter dash (11.18) & 200 meter dash (23.22)
4×200 meter relay: Landen Kaufman, Hagen Sorensen, Brehden Eggerss, Matthew Sorfonden (1:31.51)
4. Woodbine (95 points)
Landon Bendgen, 1600 meter run (4:32.19) & 3200 meter run (10:11.38)
Distance medley relay: Dillon Reed, Landon Blum, Brody Pryor, Landon Bendgen (3:38.98)
5. Thomas Jefferson (88 points)
Brandon Bowen, 110 hurdles (15.66) & 400 hurdles (56.44)
6. Treynor (73.5 points)
4×100 meter relay: Jett Sornson, Karson Elwood, Drew Meyers, Brady Wallace (43.46)
7. Lewis Central (58 points)
800 sprint medley relay: Leonardo Hinojosa, Parker Stessman, Aidan Bergman, Collin Petersen
8. Abraham Lincoln (55 points)
10. Denison-Schleswig (32 points)
CHARITON MEE
Creston
Brandon Briley, 1600 meter run (4:44.25) & 3200 meter run (10:29.94)
4×100 meter relay: Seth Gordon, Xander Drake, Braydon Schoon, Casen Dryden (47.49)
Distance medley relay: Brandon Briley, Braydon Schoon, Weston Trapp, Austin Evans (3:56.39)
Southeast Warren
Tate Dierking, discus throw (155-01.50)
Brogan Ewing, 100 meters (11.49)
TRI-CENTER INVITATIONAL
2. Riverside (83 points)
4×400 meter relay: Cole Jeppesen, Owen Fenner, Maddox Knoke, Grady Jeppesen (3:39.47)
4×800 meter relay: Mason McCready, Brody Henderson, Owen Fenner, Dawson Henderson (8:37.37)
Distance medley relay: Cole Jeppesen, Jaxon Gordon, Grady Jeppesen, Mason McCready (3:49.99)
3. AHSTW (76 points)
Collin Harder, 3200 meter run (11:04.16)
4. Logan-Magnolia (72 points)
Brodie Davis, 800 meter run (2:09.90)
4×100 meter relay: Evan Roden, Cael Wallis, Ashton Peszulik, William Anderson (45.27)
5. Missouri Valley (62 points)
Chris Dworak, 100 meter dash (11.40) & 200 meter dash (22.79)
6. St. Albert (59 points)
•Parker Heisterkamp, 1600 meter run (4:43.93)
7. Tri-Center (37 points)
8. Griswold (35 points)
Peyton Cook, 110 meter hurdles (15.38)
9. Fremont-Mills (29 points)
•Cooper Marvel, shot put (46-03.75) & discus throw (141-11)
10. West Harrison (3 points)
11. Boyer Valley (1 point)