2022 HAWKEYE 10 ALL CONFERENCE BASEBALL TEAMS
|
||||
FIRST TEAM | ||||
Name | School | Grade | Position | |
1 | ** Cooper Neal | Clarinda | 12 | 3B/P |
2 | ** Cole Baumgart | Clarinda | 10 | SS |
3 | Gannon Greenwalt | Creston | 11 | CF |
4 | Trey Brotherton | Denison Schleswig | 12 | 3B/SS/P |
5 | ** Kayden Anderson | Glenwood | 10 | SS/P |
6 | Trent Patton | Glenwood | 10 | 3B/P |
7 | ** Joey Moser | Harlan | 12 | INF |
8 | Alex Monson | Harlan | 12 | P/UT |
9 | ** Cade Sears | Harlan | 10 | OF |
10 | Logan Sibenaller | Kuemper | 11 | P/Util |
11 | Payton Fort | Lewis Central | 11 | INF |
12 | ** Britton Bond | Lewis Central | 12 | INF/C/P |
13 | ** JC Dermody | Lewis Central | 12 | P/INF/OF |
14 | ** Aron Harrington | Lewis Central | 12 | INF/OF/P |
15 | Dawson Bond | Red Oak | 11 | SS/P |
16 | DJ Weilage | St. Albert | 12 | OF |
2ND TEAM | ||||
1 | Wyatt Redinbaugh | Atlantic | 12 | C/UT/P |
2 | Tadyn Brown | Clarinda | 11 | 2B |
3 | Cael Turner | Creston | 10 | SS/P/UT |
4 | Jayme Fritts | Glenwood | 12 | OF/1B/P |
5 | Devin Nailor | Lewis Central | 12 | OF |
6 | Dan McGrath | St. Albert | 12 | C |
7 | Benicio Lujano | Kuemper | 10 | 3B |
8 | Jaxon Wessel | Denison Schleswig | 11 | OF/P |
9 | JD Colpitts | Glenwood | 11 | DH/Util/P |
10 | Cal Wanninger | Kuemper | 12 | P/1B |
11 | Casey Clair | Lewis Central | 11 | C/INF |
12 | Landon Couse | Red Oak | 11 | OF |
13 | Teagon Kasperbauer | Harlan | 11 | INF/P |
14 | Hunter Dukes | Shenandoah | 10 | C |
15 | Kyle Strider | Creston | 11 | C |
16 | Lane Nelson | Atlantic | 12 | P |
17 | James McCall | Clarinda | 11 | P/UT |
HONORABLE MENTION | ||||
1 | Creighton Tuzzio | Clarinda | 10 | P |
2 | Risto Lappala | Glenwood | 11 | Util/P |
3 | Carter Putney | Kuemper | 10 | OF/Util |
4 | Ty Thomson | Lewis Central | 11 | OF/P |
5 | Braydon Ernst | Harlan | 10 | P |
6 | Wyatt Schmitt | Clarinda | 11 | UT |
7 | Chase Roeder | Red Oak | 11 | C/INF |
8 | Camden Lorimor | Shenandoah | 10 | OF/P |
9 | Cael Hobbs | St. Albert | 11 | Utility |
10 | Dylan Hoepker | Creston | 10 | 2B/SS/P/UT |
11 | Luke Woltmann | Lewis Central | 10 | OF/P |
12 | Harrison Dahm | Denison Schleswig | 12 | C |
13 | Carter Pellet | Atlantic | 11 | 1B |
14 | Hunter Emery | Denison Schleswig | 12 | P |
15 | Nolan Little | Glenwood | 12 | C |
** denotes unanimous selection |