SECOND ROUND
100
- Ava McNeal (Lewis Central) lost to Greta Goodman (Ames) 7-5
105
- Julia Kanne (Carroll) lost to Taylor Strief (Bettendorf) FALL 1:38
- Maya Humlicek (Lewis Central) beat Jerzey Shultz (Alburnett) FALL 1:18
110
- Adyson Lundquist (SWAT) beat Cierra Elderbaum (Lewis Central) FALL 1:05
- Kacy Miller (Western Iowa) lost to Joseline Hageman (South Winneshiek) SV-1 6-4
115
- Molly Allen (Riverside) beat Taylor Atwell (Perry) FALL 3:57
120
- Emily Lundvall (Glenwood) lost to Leah Chandler (Chariton) FALL 2:39
- Carly Henderson (Riverside) lost to Calista Rodish (Raccoon River-NW) MAJOR DECISION 10-1
125
- Nicole Bond (Red Oak) lost to Alexis Winkey (Ames) FALL 1:17
- Sophie Barnes (Lewis Central) beat Eva Heise (Waverly-Shell Rock) 7-0
135
- Maya Rivas (Glenwood) lost to Audrianna Rosol (Centerville) FALL 2:54
- Brooklyn Lange (Missouri Valley) lost to Cadence Bushong (WDM Valley) FALL :59
140
- Mahri Manz (Lewis Central) beat Cieanna Ficken (West Marshall) FALL 1:45
- Clara Sapienza (Southwest Iowa) beat McKenzie Tollefson (Decorah) 8-1
145
- Nancy Bowman (Logan-Magnolia) beat Espie Almazan (Lewis Central) FALL 3:03
155
- Nicole Olson (Missouri Valley) beat Erika Brokovich (CR Prairie) FALL 3:19
- Kassidy Fiala (Council Bluffs) lost to Jannell Avila (IC West) FALL 1:49
170
- Grace Britten (SWAT) beat Leah Grimm (Osage) FALL 4:47
190
- Ellen Gerlock (SWAT) lost to Isabelle Kipp (South Winneshiek) FALL 2:20
235
- Jocelyn Buffum (Missouri Valley) beat Emma Cook (Colfax-Mingo) FALL 4:50
- Haley Armstrong (SWAT) beat Skyla Jevne (Decorah) FALL :42
- Isabella Canada (AHSTW) beat Adriana Shepherd (Western Dubuque) 4-0
- Savannah Sisted (Creston) beat Bralyyn Wagler (WACO) FALL 3:32
1st WRESTLEBACK
100
- Daniela Salinas (Council Bluffs) beat Jazz Christensen (SWAT) 11-5
105
- Emma Miller (Treynor) beat Emma Gillen (Vinton-Shellsburg) FALL 1:13
- Grace Hoffman (Kuemper Catholic) beat Brooklynn Rudkin (West Marshall) FALL 2:56
115
- Adalyn Minahan (Treynor) beat Callia Logan (Clinton) FALL 2:35
120
- Susan Elderbaum (Lewis Central) beat Odessa Nibbelink (Crestwood) MAJOR DECISION 9-0
125
- Lea Gute (Missouri Valley) beat Kiley Collins (West Liberty) FALL 3:40
- Sierra Wieland (Council Bluffs) beat Elizabeth Roberts (Waterlo West) 9-5
130
- Lauralyse Flint-Spencer (Glenwood) lost to Gracie Leslie (Nevada) FALL 3:35
- Emerson Gregg (Treynor) beat Kayden Muller (AP-GC) 10-6
135
- Averi Burke (Carroll) lost to Tyanna Teetzen (Denver) 6-5
- Angie Rivera (Denison-Schleswig) beat Lila Miller (Pekin) FALL :54
140
- Kloee Jones (Carroll) lost to Julie Maylum (Perry) 5-4
- Preslee Mass (Missouri Valley) beat Ryanne Dunn (Bellevue) 6-3
145
- Emily Kesterson (Southwest Iowa) beat Kerene Panya (LeMars) FALL 2:48
- Marlee Pettit (Western Iowa) lost to Hadley Frater (Anamosa) 10-2
- Jules Thomas (Council Bluffs) lost to Caliegh Rhiner (Ballard) 7-2
155
- Dana Swedensky (Lewis Central) beat Savanna Salen (LeMars) FALL 5:15
- Claire Miller (Denison-Schleswig) beat Olivia Fausnaugh (Clear Lake) SV-1 10-8
170
- Kia Meek (Riverside) beat Justyce Dominick (Vinton-Shellsburg)FALL 2:28
- Kelcee McMillen (Missouri Valley) lost Baleigh Martin (Cascade) FALL 4:17
190
- Kalen Westerfield (Underwood) beat Lydia Hefel (Dubuque Hempstead) FALL 4:15
235
- Emma Daniels (Carroll) beat Mady Stanek (NW Webster) FALL 4:36