106
4th Round Consolation
- Jesse Jens (Harlan Community) beat Lincoln Schropp, 10 (Williamsburg) 11-9
5th Round Consolation
- Klayten Perreault, 11 (Mount Vernon) beat Jesse Jens (Harlan Community) FALL 3:53
113
Semi-Finals
- Aiden Smith (Atlantic) beat Colin Cassady, 12 (West Liberty) Major Decision 11-2
4th Round Consolation
- Dreylen Schweitzer, 12 (Carroll) beat Jonah Luensman, 11 (Monticello) 4-2
5th Round Consolation
- Dreylen Schweitzer (Carroll) beat Ryan Bahnson, 9 (West Lyon) 5-1
120
Semi-Finals
- Vinny Mayberry (Glenwood) beat Gavin Jensen, 12 (Williamsburg) 3-1
4th Round Consolation
- Christian Ahrens (Creston) beat Landen Davis, 9 (Eddyville-Blakesburg-Fremont) 7-2
5th Round Consolation
- Shane Hanford, 10 (West Marshall) beat Christian Ahrens (Creston) 2-1
126
4th Round Consolation
- Barrett Morgan (Algona) beat Kyler Sandholm (Red Oak) 11-4
132
Semi-Finals
- Anders Kittleson (Osage) beat Matt Beem (Glenwood) 3-1
138
4th Round Consolation
- Keegan Jensen (Winterset) beat Easton O`Brien (Atlantic) 4-1
- Austin Evans, 11 (Creston) beat Peyton Anderson, 12 (NH/TV) Major Decision 14-5
5th Round Consolation
- Keegan Jensen (Winterset) beat Austin Evans (Creston) 5-2
145
4th Round Consolation
- Caleb Olson (Union) beat Cooper Ludwig (Carroll) FALL 3:16
152
4th Round Consolation
- Brenden Heying, 10 (Benton Community) beat Owen Laughlin (Shenandoah) 5-0
160
Semi-Finals
- Dawson Bond (Red Oak) beat Max Gast, 11 (Osage) 5-3
4th round Consolation
- Noah Strantz, 12 (Okoboji/HMS) beat William Bolinger (Creston) 7-6
170
4th Round Consolation
- Clay Saak, 11 (AP-GC) beat Kaden Street (Creston) SV-1 3-1
- Austin Scranton, 10 (Anamosa) beat Jarrett Armstrong (Atlantic) FALL 1:58
182
4th Round Consolation
- Kayden Blunt, 12 (Charles City) beat Karson Downey, 11 (Clarinda) SV-1 5-3
195
Semi-Finals
- CJ Carter, 12 (Glenwood) beat CJ Hisler, 12 (Webster City) 9-4
4th Round Consolation
- Zane Bendorf (Harlan Community) beat Braydon Hoffman, 12 (Solon) FALL 1:18
5th Round Consolation
- Zane Bendorf (Harlan Community) beat KJ Fry, 12 (Clarke, Osceola/Murray) Major Decision 19-7
220
4th Round Consolation
- Mason Koehler, 9 (Glenwood) beat Rhett Schaefer, 11 (Assumption) FALL 1:03
5th Round Consolation
- Clark Younggreen, 12 (Mount Vernon) beat Mason Koehler (Glenwood) 6-1
285
4th Round Consolation
- Mac Muller (Osage) beat Trent Patton (Glenwood) 8-1
- Carter Heilskov, 11 (Hampton-Dumont-CAL) beat Max Chapman, 11 (Creston) FALL 1:14